niedziela, 4 maja 2014

organizacja kosmetyków

Organizacja kosmetyków to także ich odpowiednie wyeksponowanie. Zalotka czy pędzel do pudru nie należą do przedmiotów ozdobnych jednak odpowiednio wyeksponowane w odpowiednim pojemniku mogą stanowić doskonałą dekorację. Z perfumami sprawa jest łatwiejsza. Producenci troszczą się o to by zapach miał też śliczny flakon. Inne produkty jak tonik czy płyn do demakijażu można przelać do ozdobnego pojemnika. Czasem wystarczy odrobina kreatywności, by ze pospolitej rzeczy nadać niezwykły wygląd.
www.katosu.blogspot.pl


Bardzo ważne przy organizacji kosmetyków jest pilnowanie kilku zasad, po to by tworzył się nam niepotrzebny bałagan. Oto najważniejsze:



1. SELEKCJA
W przypadku kosmetyków sprawdzam każdy z nich pod względem terminu ważności, przydatności. Oraz zastanawiam się czy faktycznie używam danego produktu jeżeli nie wyrzucam go lub oddaje.

2. ZASADA JEDNEGO KOSMETYKU


Zasada ta jest prosta używam tylko jednego kosmetyku danego rodzaju czyli np. Jeden młyn micelarny i używam go aż do momentu aż się skończy. Unikam tym samym niepotrzebnego zagracenia.

3. ODPOWIEDNIE MIEJSCE DLA KAŻDEGO PRODUKTU

Czyli organizacja terytorialna. Część produktów znajduję się w łazience, część w torebce, łazience a część trafia do odpowiednich pudełek. Po prostu określam gdzie najczęściej korzystam z danego produktu czy kosmetyku i tam właśnie go umiejscawiam.
www.zszywka.pl

www.jakwdomu.blogspot.pl




4. REGULARNY PRZEGLĄD ORAZ BIEŻĄCA ORGANIZACJA



  • wykorzystuję maksymalnie posiadane kosmetyki,
  • nie szukam rano kosmetyków do makijażu, gdyż wszystko czego używam regularnie, znajduje się w jednym miejscu,
  • nie robię pochopnych zakupów kosmetycznych kupuje tylko produkty których aktualnie potrzebuje lub które mi się skończą
  • nie zapominam o korzystaniu z takich kosmetyków jak krem na noc czy krem pod oczy gdyż zawsze mam je pod ręką
www.zszywka.pl






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz